Linde Servis
Linde Özel Servis
Yönetim Kurulu
Onursal Başkanımız Rüştü Akın

1915 yılında Denizli Vilayetinin Buldan Kazasında doğdu.
• 1928 yılında okulu bitirince babasının el dokuma tezgahlarının başına geçerek çalışma hayatına başladı.
• 1932 yılında Sanatkar olarak Sanayi Bakanlığından ilk madalyasını aldı.
• 1934 yılında 19 yaşındayken İstanbul'a göç etti.
• 1943 yılında eşi Emel Akın ile evlendi.
• 1947 yılında Amerikaya giderek dış ticareti öğrendi ve 1948 de döndü.
• 1955 yılında kardeşi Haydar Akın ile birlikte Akın Tekstil fabrikasının temelini atarak sanayiciliğe geri döndü.
• 1971 yılında oğlu Nuri Akın ve diğer ortakları ile Edip İplik Fabrikasını kurdu.
• 1977 yılında kurduğu Akın Pazarlama şirketini 1980 li yıllarda Akın Holding olarak yapılaştırarak çeşitli menkul ve gayrimenkul yatırımlarını bir çatı altına topladı.
• 1986 yılında Rüştü Akın Vakfı'nı kurdu ve Tekstil Bank'ın kurucularından oldu.
• 1995 yılında "Ben de Tekstilciyim" isimli kitabını yayınladı.
• 1996 yılında vefat etti.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.....

NURİ AKIN Yönetim Kurulu Başkanı

1944, Buldan Denizli'de doğan Nuri Akın, 1963 Robert Akademisi ve 1967 Almanya Krefeld İktisat Tekstil Mühendisliği mezunudur. 1971'de Akın Tekstil A.Ş.'de Planlama Müdürü olarak çalışan Nuri Akın, kurucularından olduğu Edip İplik A.Ş.'nin Murahhas üyeliğini ve Genel Müdürlüğünü yapmıştır. 1984'te Edpa USA, Inc. New York'un Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı seçilmiştir.1989'da 2 yıl için İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Başkanı olarak seçilmiş, Tekstilbank'ın Kurucusu ve 1.Dönem Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmıştır.1995'te Rüştü Akın'dan sonra Edip İplik A.Ş.'nin Yönetim Kurulu Başkanı seçilmiştir.Aynı zamanda Akın Holding A.Ş. ve Akın Grubunun diğer şirketlerinde de Yönetim Kurulu Başkanı veya üyesi olan Nuri Akın evli ve 2 çocuk sahibidir. 

Ahmet AKIN Yönetim Kurulu Üyesi

1987 İstanbul doğumlu Ahmet AKIN, Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü mezunu olup, Akın Grubu 'nun çeşitli şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyelikleri bulunmaktadır.

İsmail KOÇ Yönetim Kurulu Üyesi

1964 İstanbul doğumlu İsmail KOÇ, Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi 1985 yılı mezunudur.1985-1989 yılları arasında Feza Çorapları A.Ş.’de, 1989-1993 yılları arasında Tekstil Bank’da yöneticilik yaptı.1994 yılından bu güne Gözde Giyim A.Ş.’nin Genel Müdürülüğünü icra etmektedir.Ayrıca Tekstüre Holding, Feza Holding ve Gözde Giyim firmalarında Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürütmekte olan İsmail Koç evli ve bir çocuk sahibidir.

Eyüphan BOYVADAOĞLU Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

İnşaat Yönetimi üzerine yüksek lisans eğitimini, İngiltere BATH Üniversitesi'nde 1990 yılında tamamladı. 1988 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden mezun oldu. 1984 yılında ise Tarsus Amerikan Kolejini bitirdi.

Boyvadaoğlu, kariyerine 1992 yılında H.Ö Sabancı Holding AŞ İnşaat Bölümü’ne bağlı Proje Müdürü olarak başladı. Ardından 2002 - 2008 yılları arasında CarrefourSA Carrefour Sabancı Ticaret Merkezleri AŞ'de İş Geliştirme ve Genişlemeden Sorumlu Direktör, İcra Kurulu Üyeliği yaptı.

 

 

 

Ercüment ALPTEKİN Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi
1956 yılında doğan Ercüment Alptekin kariyerine çelik endüstrisinde üretim müdürü olarak başlamış, 1985 yılında da fabrika müdürü olarak kariyerini geliştirmiştir.2000 yılına kadar dış ticaret sektöründe genel müdür olarak görev almış ve ardından Çorlu’daki Orion Alışveriş Merkezi’ne AVM müdürü olarak perakende yönetimi sektöründeki kariyerine başlamıştır. Orion Alışveriş Merkezi’ni 3 yıllık başarılı yönetiminin ardından, 2003 yılında Alışveriş Merkezi ve bünyesinde yer alan iş merkezini de yönetmek üzere Ankara’daki Armada Alışveriş Merkezi’ne geçmiştir. 2007 yılında Alkaş Alışveriş Merkezleri Yönetimi ve Danışmanlık firması yönetim departmanına genel müdür olarak transfer olan Ercüment Alptekin çeşitli şehirlerdeki alışveriş merkezlerinin yönetim süreçlerinden, koordinasyon, pazarlama ve saha operasyonlarını kapsayan sorumluluğuna ilaveten yeni iş geliştirme ve firmayı yeni pazarlara açma konusunda da önemli rol oynamıştır. Nisan 2014 tarihinde Emaar Türkiye şirketi bünyesinde mülk yönetim direktörü olarak çalışmaya başlayan Ercüment Alptekin, yaklaşık 900.000 m2’lik alan üzerinde kurulması planlanan otel, rezidans, AVM ve ofis içeren karma projenin sorumluluğunu almıştır. Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden Metalürji Mühendisliği lisans diplomasına sahip Alptekin, Aralık 2015 tarihinden itibaren kurucu ortağı olduğu LİBRA DLM’de yönetim kurulu üyesi olarak çalışmalarına devam etmektedir.